Festiwal Od Czytania Do Działania III

Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

Festiwal Od Czytania Do Działania III

Sobota, 08 Czerwiec 2024, godz. 14:00

Miejsce  Rozbrat ul.Pułaskiego 21a


8 czerwca zobaczymy się, już po raz trzeci, na festiwalu Od Czytania Do Działania!
Na wszystkie wydarzenia, poza koncertem, wstęp jest wolny!
 
? Oficjalny plakat i szczegółowy program pojawią się niebawem. Ale! Już teraz mamy dla Ciebie kilka naprawdę dobrych wiadomości...
 
SPOTKANIA
? Miasto dla ludzi nie dla zysku
Udział wezmą:
Bartosz Józefiak - autor głośnej książki "Wszyscy tak jeżdżą", która ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne oraz wydanej dosłownie kilka dni temu (przez Znak) pozycji "Patodeweloperka. To nie jest kraj do mieszkania".
 
?Ludowa historia kobiet pracujących
Olga Gitkiewicz - ceniona dziennikarka, reporterka, autorka m.in. "Nie hańbi", "Nie zdążę", współautorka "Ludowej historii kobiet".
Jarosław Urbański - autor m.in. „Wiecowniczek”, „Prekariat i nowa walka klas”, a także licznych artykułów naukowych i publicystycznych. Niedawno ukazała się jego książka "Strajk. Historia buntów pracowniczych".
Wojciech Szot (prowadzący)- krytycznie o literaturze. Bardzo własnym zdaniem. Pisze o prozie, poezji, ale też komiksie czy dramacie. Publikuje, prowadzi spotkania, robi w słowie. Autor „Panny Doktór Sadowskiej”.
 
SZCZEGÓŁY SPOTKAŃ PODAMY WKRÓTCE
--------------------------------------------------------------------
POEZJA NA ŻYWO
? papierwdole & źli ludzie
poezja
Set papierowy:
Ada Adu Rączka – poezja
Andrzej Woźniak – poezja
Przemek Suchanecki – poezja
Rafał Kwiatkowski – poezja
Jacek Żebrowski – dźwięk
?cztery cholery
poezja
Set poznański:
Marcin Ostrychacz
Roman Bromboszcz
Robert Rybicki
Szczepan Kopyt
prowadzenie 1 seta: Jacek Żebrowski
prowadzenie 2 seta: Robert Rybicki
w trakcie wydarzenia na kiermaszu można nabyć książki z wydawnictw: papierwdole. osobne góry, Katalog Press
?Biogramy:
Ada Adu Rączka [on/ona/onx/jego/jej/jejx] (ur. 1997) – poet(k)a oraz absolwent_ka Fine Arts w Städelschule. Pracuje z obrazami, tekstem i wideo. Współpracuje z Zofką Koftą i Girls* to the Front. Członkini kolektywu Plenum Osób Opiekujących Się.
Osoba autorska książek Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy (2019), Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha (2021) oraz Chciałośmy (2022). W 2024 ukaże się jej kolejna książka, Byłobyśbyło, nakładem Katalog Press.
Andrzej Woźniak (1984) – poeta; urodził się i mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako nauczyciel improwizacji kontaktowej. Publikował wiersze w internecie i na papierze. Finalista połowu biura literackiego w 2021, nominowany do nagrody FDF. W 2022 opublikował w wydawnictwie papierwdole książkę pt. aikido.
Przemysław Suchanecki – ur. 1992 w Szczecinie, poeta, tłumacz w rozbiegu. Autor trzech książek poetyckich: Wtracenie (2019), O (2021) i Na rogu (2023). Mieszka w Krakowie.
Rafał Kwiatkowski – ur. 1979. Publikacje: “Kwartalnik Wrzesiński” (1999), “Undergrunt” (2003), magazyn “Cegła”, liternet.pl, stały współpracownik zina “Papier w dole” (2012-2021). Debiutował tomikiem Twarde O (Wrocław, 2011). W 2020 nakładem wydawnictwa papierwdole – Katalog Press ukazał się jego drugi tomik Falbanki, a w 2021 wraz z Karolem Izydorkiem, Haiku z fabryki. ½ duetu Stanisław Nikt.
Jacek Żebrowski – ur. 1979. Efemeryczna oficyna Katalog Press + radio (Rave FM, Radio Kapitał, Pawarota Radio). Najnowszych tekstów szukaj na substacku – Seks, igła i brokat. Radio: audycja Statyczne piosenki o zakupach i lodówce. Obecne miejsce zamieszkania: Kraków. ½ duetu Stanisław Nikt.
Marcin Ostrychacz, ur. w 1983.
Roman Bromboszcz, ur. w 1976.
Szczepan Kopyt, ur. w 1983.
Robert Rybicki, ur. w 1976.
Patryk Nadolny, ur. w 1993.
 
 
-----------------------------------------------------------------------
KONCERT
19.30
MARTYRMACHINE to elektro-industrialne duo z Łodzi, w obecnej formie działające od czerwca 2023 roku. Zapoczątkowane jako solowy projekt, teraz wzmocnione brzmieniem żywej perkusji oraz samodzielnie skonstruowanym żelaznym instrumentarium.
OSTATNIA KLATKA to poznański duet na pograniczu post-punka i zimnej fali, który zaczął powstawać za czasów lockdownu w 2020 roku. Ponure brzmienie basu, posępne wokale i lodowaty ton gitary zderzą się z grzmieniem maszyny perkusyjnej i ostrych retro syntezatorów.
KRÓLÓWCZANA SMUGA to biłgorajski, jednoosobowy projekt, który wykonuje muzykę na przecięciu wielu gatunków, czerpiąc garściami z folkloru, alternatywy, rapu i metalu, aby nadać mu własny sznyt, któremu przyłatać można etykietę "freak horror folk", a pod płaszczykiem ludycznej tradycji doskonale komentuje otaczającą go codzienność. Potraficie wyobrazić sobie taką formułę? Jeżeli nie, koniecznie przekonajcie się na własnej skórze.
----------------------------------------------------------
O pozostałych wydarzeniach poinformujemy wkrótce

https://www.facebook.com/events/1852145198567710/

 


Wydarzenie rozpoczęło się -315 dni temu