Czarne Mikołajki: kiermasz, animacja, wystawa wlep, wegan hot dog

Rozkład jazdy

Kalendarz wydarzeń

Czarne Mikołajki: kiermasz, animacja, wystawa wlep, wegan hot dog

Piątek, 13 Grudzień 2024, godz. 18:00

Miejsce  Rozbrat ul.Pułaskiego 21a


13 grudnia roku pamiętnego państwo polskie walcząc z anarchią społeczną wprowadza stan wojenny, by upupić i przywołać społeczeństwo do porządku. Ustami generała oznajmia nam maluczkim że "anarchia jest zaprzeczeniem, jest wrogiem demokracji".
 
My w rocznice tego dnia postanowiliśmy sarkastycznie walnąć temu państwu w pysk - bo anarchia matką porządku jest- i zorganizować wobec tego spotkanie w miejscu stosującym najbardziej bezpośrednią demokracje i samoorganizację: na Rozbracie.
 
Możesz się więc 13 grudnia spodziewać następujących atrakcji:
1️⃣ od godz. 18.00
kiermasz wydawnictw radykalnych, które władze opisują, podważają, krytykują i - wreszcie - pokazują jak stawiać jej opór
wystawa kilkuset wlepek ze zbiorów rozbrackiej biblioteki i archiwum
2️⃣ godz. 21.00
Rysunkowa ekranizacja "Folwarku Zwierzęcego" George`a Orwella z 1954 roku! Ze wstępem naszego filmowego superspeca Krzycha Kołackiego
Na pewnym folwarku dochodzi do rewolucji: zwierzęta przejmują władzę! Na czele powstania stają dwie świnie: Snowball i Napoleon. Jednakże już wkrótce okazuje się, że to świnie przejęły władzę, zmuszając inne zwierzęta do jeszcze cięższej pracy…
?I tu ciekawostka:
Choć nominalnie brytyjski, tak naprawdę film stworzono niejako na zlecenie Centralnej Agencji Wywiadowczej z zamiarem propagandowej walki z komunizmem. Zmieniono charakter niektórych postaci, a nawet zakończenie. CIA próbowało ingerować niemal cały czas m.in. zatrudniając “zweryfikowanych” rysowników ze studia Walta Disneya.
Przy wszystkich zmianach w stosunku do oryginału, "Folwark Zwierzęcy" z 1954 broni jako uniwersalna opowieść o tym, że każda władza zabija wolność.
➕ wegańskie hot dogi
➕ kawa od zapatystów
 
Do zobaczenia!

https://www.facebook.com/events/625395876501343

 


Wydarzenie rozpoczęło się -127 dni temu