
Od momentu powstania uczestniczyliśmy w szeregu demonstracji i akcji ulicznych – ekologicznych, przeciwko dyskryminacji i wyzyskowi, pod hasłami walki o prawa człowieka, o wolność i pokój. Wspieramy też różnego rodzaju przedsięwzięcia kulturalne, o ile tylko mają one charakter niekomercyjny.
Dla większości z nas samba to forma protestu sama w sobie. Muzyka jest inną formą przekazu, wykracza ponad język mówiony i nadaje inny kształt wyrażanym poglądom. Wspólne granie jest solidaryzowaniem się z innymi, co daje poczucie jedności i siły. Muzyka ma moc angażowania nie tylko uczestników, ale też przechodniów – staje się obok haseł i transparentów ciekawym łącznikiem ze społeczeństwem.
Jeszcze bardziej zwraca uwagę, gdy grający są przebrani lub mają jakiś wspólny element rozpoznawczy. Dlatego na demonstracjach zakładamy czarno-żółte stroje. Daje to efekt trochę podobny do karnawałowej samby, granej w Brazylii. Często pochód, zanim dotrze do celu (urząd, konsulat), zamienia się w roztańczony, kolorowy tłum, co wzmacnia przekaz i niewątpliwie wywiera wrażenie na tych, których ten protest dotyczy. Od naszej muzyki tyrani przewracają się w grobach, murszeją pomniki władzy i kapitału, wiotczeją policyjne tonfy, a moherowe berety się mechacą. Sprawiamy, że głos ludzi upominających się o sprawiedliwość staje się donośniejszy. Samba zagłusza lęk i wątpliwości protestujących. Zatacza szeroki krąg radości i prawdziwej komunikacji. Samba jest żywiołem.
Dołącz do naszego projektu, nawet jeśli nie masz żadnego doświadczenia muzycznego. Wyślij do nas maila, udzielimy ci informacji i odpowiemy na twoje pytania. Przyjdź na próbę naszego zespołu. Świetnie, jeśli masz swój instrument (bęben, surdo, agogo, shaker itp.), ale jeśli nie, na pewno znajdzie się coś odpowiedniego dla Ciebie.
Próby odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 20 w Małej Koncertowni na Rozbracie. Zapraszamy!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.