Z okazji Mikołajek Porozumienie Żłobkowe postanowiło obdarzyć Prezydenta Ryszarda Grobelnego specjalnym podarunkiem. Członkinie oraz członkowie grupy zapewniają, że o Prezydencie i jego niebagatelnych pomysłach na politykę myślą tak często i intensywnie, że stał się on dla nich niemalże rodziną. Aby dać wyraz tej niewątpliwej zażyłości Porozumienie apeluje do wszystkich sympatyków Prezydenta o masowe wysyłanie do niego świątecznych pozdrowień, przypominających o powodach tego wyjątkowego wyróżnienia.
Poniżej zamieszczamy treść listu, którą wysyłać należy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Przykładowa treść listu:
Szanowny Panie Prezydencie
Władze Poznania pełnią funkcję służebną wobec mieszkańców, a nie na odwrót. Dlatego domagamy się, aby włodarze realizowali realne potrzeby mieszkańców zamiast inwestować środki miasta w kosztowną i jedynie prestiżową infrastrukturę, jak stadion, Termy Maltańskie czy fontanny.
Jedną z podstawowych potrzeb mieszkańców Poznania jest zapewnienie dzieciom miejsc w żłobkach, a pracownikom żłobków godziwych pensji.
Praca opiekuńcza stanowi fundament sprawnego funkcjonowania miasta. Dostęp do publicznych żłobków i godne pensje to nie dobra luksusowe, a prawa rodziców, dzieci i pracowników opieki, które gmina ma obowiązek zrealizować!
Koszty megainwestycji władz Poznania nie mogą być spychane na barki rodziców, dzieci oraz osób zatrudnionych w sektorze opieki. Może się bowiem niedługo okazać, że nie będzie miał kto korzystać z tych „atrakcji” Urzędu Miasta, gdyż poznaniacy masowo wyemigrują z miasta, w którym życie stanie się za trudne i zbyt drogie.
Domagamy się zatem od Prezydenta Poznania i Radnych bezwzględnego zabezpieczenia w budżecie miasta środków finansowych, które pozwolą na:
1. odstąpienie od planów drastycznych podwyżek cen w żłobkach publicznych;
2. dofinansowanie kwotą 600 zł każdego dziecka chodzącego do prywatnego żłobka;
3. zwiększenie ilości miejsc w żłobkach publicznych;
4. wyrównanie zarobków opiekunek w żłobkach publicznych do pensji samorządowych lub podwyższenie wynagrodzeń dla pracowników publicznych żłobków o 30% ich wynagrodzenia zasadniczego;
5. odstąpienie od planów prywatyzacji, komercjalizacji czy tzw. uspołecznienia publicznych instytucji opieki dla dzieci do lat 3.
Mamy nadzieję, że Poznań nie okaże się wbrew powszechnie panującej opinii miastem niegospodarnym i nieprzyjaznym dla mieszkańców i podatników. Mamy także nadzieję, że nasze lokalne władze zadbają o to, aby nasze miasto nie odbiegało standardami życia od pozostałych dużych miast, jak Kraków czy Wrocław, które potrafiły zadbać o dobro najmłodszych dzieci, ich rodziców i opiekunów.
Pod powyższymi postulatami podpisują się
Rodzice
Pracownicy żłobków publicznych
Właściciele żłobków prywatnych