Szczęśliwe zakończenie dla poznańskiego wilka
Szczęśliwe zakończenie dla poznańskiego wilka

Szczęśliwe zakończenie dla poznańskiego wilka

  • poniedziałek, 08 marzec 2021
Od kilku dni związani z Rozbratem i poznańską Federacją Anarchistyczną aktywiści grup Poznaniacy Przeciwko Myśliwym i Zielona Fala we współpracy z Ruchem Antyłowieckim Wielkopolska, Gnieźnieńskim Ruchem Antyłowieckim, Vivą Akcja Dla Zwierząt Poznań i pracownikami ZOO Poznań prowadzili działania celem schwytania wilka, pojawiającego się często w ostatnich doniesieniach medialnych.

Wilk ten najprawdopodobniej był nielegalnie przetrzymywany w jednym z podpoznańskich azyli i oswojony z człowiekiem. Stąd jego częste pojawianie się w pobliżu zabudowań ludzkich, również w centrum Poznania. Dzisiaj w czasie – momentami dramatycznej – akcji, która częściowo odbywała się również na jezdni autostrady A2 pomiędzy pędzącymi samochodami, udało się wilka złapać i przewieźć do poznańskiego ZOO, gdzie zostanie poddany badaniom i obserwacji.

 

W dalszym ciągu niewyjaśniona jest kwestia czwórki wilków z okolic Swarzędza, wobec których GDOŚ wydała zgodę na odstrzał. Stanowczo sprzeciwiamy się takiemu rozwiązaniu tej kwestii! Dyrektorka ZOO zadeklarowała chęć pomocy wilkom i odłowienia ich z natury, wyleczenia i pozostawienia w niewoli, co być może nie jest dla nich najlepszym rozwiązaniem, ale zdecydowanie lepszym niż śmierć od kuli myśliwskiej.

Jako PPM i ZF nadal będziemy obserwowali sprawę „swarzędzkich wilków” i robili wszystko, aby ich historia miała najlepszy możliwy koniec. Nie możemy doprowadzić do kolejnego precedensu, tak jak miało to miejsce z dwójką zabitych samic w Brzozowie. To nie wilki wchodzą na nasze tereny, a my je im odbieramy przez nadmierną wycinkę w lasach oraz polowania, które odbierają im pokarm, w poszukiwaniu którego zbliżają się do zabudowań ludzkich. Dlatego minimum, które powinniśmy im dać, to humanitarne rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, a nie poleganie za każdym razem na myśliwskich strzelbach.

Ludzie czytają....

Freedom Fighters 13 - relacja

29-06-2021 / Ruch wolnościowy

English below W weekend 12-13.06.21 udało się przeprowadzić 13 edycję Freedom Fighters, tym razem bez żadnych przeszkód (może oprócz deszczu). W...

Jak woda to bez gazu – protest

08-07-2021 / Poznań

We wtorek – 6 lipca – grupa Zielona Fala wywiesiła baner na trasie z Mosiny do Sowińca, zaraz koło rozlewni...

ZKZL i władze miasta domagają się eksmisji. Gazeta Wyborcza…

29-07-2021 / Walka klas

Gazeta Wyborcza dołącza do chóru nawołującego do wyrzucania ludzi z domów. ZKZL planuje eksmitować blisko 200 osób. „Czy wraca polityka...