Kuchnia Autorska w Zemście - podsumowanie

Kuchnia Autorska w Zemście - podsumowanie

  • piątek, 12 czerwiec 2015
  Kuchnia Autorska w AKK Zemsta zakończyła swoją działalność. Nasz społeczno-kulinarny eksperyment udał się, a Wasza w nim partycypacja i zainteresowanie przerosły wszelkie nasze oczekiwania.


Wielkie podziękowania dla:
Marii, Maciejki / kolektyw Samo Dobro, Oli i Agnieszki, Anity, Szczepana, Agaty, Pastora i Alicji, Wojtka i Ani, Marcina, Magdy i Stefana, Benka, Igora, Oli, Agatki, Borysa, Diany, Magdy / Sweet Grass, Anity, Klaudii, Kingi, Oskara, Bartka, Gosi, Irka i Wery, Iwki, Bartka, Maryny, Kuby, Grażyny, Lucyny, Jarka, Agi, Basi, Karoliny, Sancza, Gośki, Aleksa, Olki, J23, Agi, Kiera, Młodej, Grzesia, Sylwii, Amandy, Matyldy, Oli, Kamila, Patryka, Synka, Radzika, Marty, Maupy, Boruty, Malwiny, Głowy, Hesza, Ewy, Justy, Krysi, Kai, Franka,  Kamila, Mady i Kopra, Ani, Vege Pizzy, Banana i Gosi, Aleksandra.

To Wy tworzyliście Kuchnię Autorską. Teraz stawiamy kolejny kulinarny krok, ale najpierw chcielibyśmy podsumować nasz wspólny eksperyment.

Kuchnia Autorska to inicjatywa społeczno-kulinarna otwarta na każdego. Chcieliśmy pokazać, że za dobro wspólne – jakim są tanie, wolne od okrucieństwa i wyzysku posiłki – może być dziełem każdego z nas. Nie trzeba szczególnych umiejętności, predyspozycji czy nakładów finansowych – wystarczą chęci. Przekrój gotujących osób – reprezentujących różne grupy wiekowe, zawodowe, płciowe czy etniczne – pokazał, że kuchnia dostępna jest dla każdego, a kuchnia roślinna to żadna ekstrawagancja.

Ten ostatni aspekt był dla nas równie ważny, jak kwestia społeczna. Kuchnia wolna od wyzysku i okrucieństwa jest nie tylko możliwa, ale też prosta, łatwa, smaczna i tania. Zachęcaliśmy i zachęcamy do lektury książek, broszur, ulotek związanych z ruchem prozwierzęcym. Organizowaliśmy wykłady, spotkania, prezentacje aktywistów i organizacji walczących o prawa zwierząt, powszechną dostępność roślinnych opcji, a nade wszystko – o systemowe zmiany na rzecz świata bez wyzysku.

Kuchnia Autorska to jednak zaledwie wstęp, początek. Mamy nadzieję, że wielu z Was zaraziło się wirusem weganizmu i jednocześnie, zainspirowani naszą „propagandą”, nie poprzestaniecie na stylu życia, ale włączycie się w działania grup walczących o wyzwolenie zwierząt (w tym ludzi).  

Zamknięcie to też otwarcie. Otwieramy naszą Kuchnię „Zemsta”: z częściowo regularnym, częściowo zaskakującym codziennie, sezonowym menu, dostępnym na każdą kieszeń i dla wszystkich chętnych. Krótko mówiąc: usprawniamy nasze funkcjonowanie, ucząc się na błędach i słuchając Waszych spostrzeżeń. Zapraszamy do odwiedzin, konsumpcji i wszelkich form wsparcia naszych inicjatyw! Razem zweganizujemy świat!

www.zemsta.org

kuchnia autorska end

Ludzie czytają....

Freedom Fighters 13 - relacja

29-06-2021 / Ruch wolnościowy

English below W weekend 12-13.06.21 udało się przeprowadzić 13 edycję Freedom Fighters, tym razem bez żadnych przeszkód (może oprócz deszczu). W...

Jak woda to bez gazu – protest

08-07-2021 / Poznań

We wtorek – 6 lipca – grupa Zielona Fala wywiesiła baner na trasie z Mosiny do Sowińca, zaraz koło rozlewni...

ZKZL i władze miasta domagają się eksmisji. Gazeta Wyborcza…

29-07-2021 / Walka klas

Gazeta Wyborcza dołącza do chóru nawołującego do wyrzucania ludzi z domów. ZKZL planuje eksmitować blisko 200 osób. „Czy wraca polityka...