Kopi bleibt! Rozbrat support Kopi!
Kopi bleibt! Rozbrat support Kopi!

Kopi bleibt! Rozbrat support Kopi!

  • środa, 12 maj 2021
Jako poznańskie środowisko wolnościowe, wielokrotnie mogliśmy liczyć na wsparcie ze strony osób związanych ze skłotem Kopi w Berlinie. Poczynając od pierwszej imprezy/spotkania benefitowego (lipiec 1997 roku), po udział w demonstracjach w obronie Rozbratu i wspieranie kampanii Rozbrat Zostaje. 
Ze swej strony również staraliśmy się uczestniczyć w protestach w obronie berlińskiego Kopi stanowiącego istotny element tamtejszego środowiska wolnościowego. Byliśmy obecni w maju 2007 roku na Międzynarodowej Demonstracji w obronie skłotu Kopi.

Kopi to skłot, który istnieje już 31 lat i swoją działalnością na stałe wpisał się działania środowisk wolnościowych, konkulturowych czy szeroki ruch walczący z  gentryfikacją. Obecnie władze Berlina prowadzą coraz mocniejszą politykę wymierzona przeciwko skłotom i innym alternatywnym projektom. Tylko w zeszłym roku kluczowe lewicowe miejsca, takie jak Liebig 34, Syndikat, Meuterei, Diesel A, Sabot Garden i G17a zostały już eksmitowane. Zagrożone ewikcją są też: Rigaer 94, Potse i Kopi Wagenplatz.

W najbliższy weekend w Berlinie odbędą się kolejne protesty w obronie Kopi i sąsiadującego z  nim Wagenburgu (placu z wagonami mieszkalnymi) najbardziej narażonego na widmo eksmisji.

soli kopi

Zachęcamy do udziału w protestach, przesyłamy solidarnościowe pozdrowienia! Sprzeciwiamy się polityce eksmisji i działaniom wymierzonym w skłot Kopi oraz całe wolnościowe środowisko w Berlinie. Solidarność naszą bronią!

Ludzie czytają....

Freedom Fighters 13 - relacja

29-06-2021 / Ruch wolnościowy

English below W weekend 12-13.06.21 udało się przeprowadzić 13 edycję Freedom Fighters, tym razem bez żadnych przeszkód (może oprócz deszczu). W...

Jak woda to bez gazu – protest

08-07-2021 / Poznań

We wtorek – 6 lipca – grupa Zielona Fala wywiesiła baner na trasie z Mosiny do Sowińca, zaraz koło rozlewni...

ZKZL i władze miasta domagają się eksmisji. Gazeta Wyborcza…

29-07-2021 / Walka klas

Gazeta Wyborcza dołącza do chóru nawołującego do wyrzucania ludzi z domów. ZKZL planuje eksmitować blisko 200 osób. „Czy wraca polityka...

Polityczne ulotki to dla policji śmieci – kolejne absurdalne…

03-08-2021 / Poznań

24 października 2020 roku w ramach protestu, związanego z zaostrzeniem prawa aborcyjnego, miała miejsce kolejna z serii akcji politycznych. Tym...