Powstrzymać rzeź w Gazie!

Powstrzymać rzeź w Gazie!

  • czwartek, 15 styczeń 2009
14 stycznia działacze poznańskiej Federacji Anarchistycznej przeprowadzili akcję solidarnościową z narodem palestyńskim, domagając się natychmiastowego przerwania przez Izrael wojny i ostrzeliwania Strefy Gazy. O godzinie 18.00. rozpoczęła się w auli Uniwersytetu A. Mickiewicza uroczystość przyznania tytułu "Sprawiedliwy wśród narodów świata" z udziałem Ambasadora Izraela w Polsce. W trakcie jego przemówienia kilkoro działaczy wystąpiło z transparentem: "Dość rzezi w Gazie". Natychmiast po tym fakcie interweniowała ochrona. Trzy osoby zostały brutalnie zatrzymane i pobite przez policję i ochronę.

Zatrzymanym przez policję działaczom zarzucono pobicie izraelskiego dziennikarza. Okazało się jednak, że to dziennikarz rzucił się na protestujących, co wyraźnie widać na materiale filmowy nakręconym przez TVP.

W godzinach wieczornych Federacja Anarchistyczna zorganizowała protest solidarnościowy z zatrzymanymi pod komisariatem. Dopiero po godzinie 24 zostali oni przesłuchani w charakterze świadków i wypuszczeni. Wcześniej policja groziła, że zostaną oni osądzeni w trybie 24 godzinnym, oskarżeni o pobicie.

Ludzie czytają....

Freedom Fighters 13 - relacja

29-06-2021 / Ruch wolnościowy

English below W weekend 12-13.06.21 udało się przeprowadzić 13 edycję Freedom Fighters, tym razem bez żadnych przeszkód (może oprócz deszczu). W...

Jak woda to bez gazu – protest

08-07-2021 / Poznań

We wtorek – 6 lipca – grupa Zielona Fala wywiesiła baner na trasie z Mosiny do Sowińca, zaraz koło rozlewni...

ZKZL i władze miasta domagają się eksmisji. Gazeta Wyborcza…

29-07-2021 / Walka klas

Gazeta Wyborcza dołącza do chóru nawołującego do wyrzucania ludzi z domów. ZKZL planuje eksmitować blisko 200 osób. „Czy wraca polityka...