Wśród zaproszonych gości byli pracownicy naukowi sympatyzujący z anarchizmem, uczestnicy/czki ruchu oraz badacze/ki historii anarchizmu z innych krajów, przede wszystkim z Rosji (z Sankt – Petersburskiego Uniwersytetu Politechnicznego, Narodowego Państwowego Uniwersytetu Kultury, Sportu, Zdrowia, Uniwersytetu Rolniczego i Narodowego Uniwersytetu Badawczego). Większość rosyjskich bakuninologów/żek nie mogła jednak zjawić się w Szczecinie, ze względu na zbliżającą się konferencję, która odbędzie się niebawem w Priamuchinie – rodzinnej miejscowości Bakunina.
Pierwsze dwie części zatytułowane zostały „Michaił Bakunin i jego myśl”. W gronie prelegentów znaleźli się m.in. dr Antonii A. Kamiński, który otworzył konferencję mówiąc o aktualności myśli Bakunina, dr hab. Piotr Laskowski, który mówił o Walerianie Mroczkowskim jako o „Jedynym wybitnym polskim bakuninowcu”, Marek al. Sofij Han Ardabili, poruszający temat związku Bakunina z insurekcjonizmem, Michał Przyborowski z referatem „Bakunin jako punkt odniesienia w działalności przedwojennych polskich anarchistów” czy prof. Daniel Grinberg, który próbował odkryć „[...] kto, jak i po co zasłania się Bakuninem.
W kolejnej części „Z dziejów anarchizmu” mówiono o przestępstwach anarchistycznych z przełomu XIX i XX wieku, ruchu anarchistycznym w Rosji w okresie I Wojny Światowej czy Izie Zielińskiej. Dr Grzegorz Piotrowski skupił się na tzw. anarchizmie stylu życia w wystąpieniu zatytułowanym „Od post – anarchizmu do pop – anarchizmu”, dr Paweł Malendowicz przygotował wykład o anarchistach zniewolonych wolnością, a dr Dmitrij Rublow opisał działalność anarchistycznych formacji bojowych na terenie Imperium Rosyjskiego w okresie wojny domowej.
W konferencji wzięło udział ok. 50 osób. W trakcie można było odwiedzić stoisko poznańskiej oficyny wydawniczej Bractwo Trojka. Tak jak w przypadku pierwszej edycji planowane jest wydawnictwo zawierające referaty obecnych w Szczecinie prelegentów/ek.