Maseczki i środki higieniczne trafiają do potrzebujących
Maseczki i środki higieniczne trafiają do potrzebujących

Maseczki i środki higieniczne trafiają do potrzebujących

  • piątek, 20 marzec 2020
Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że bierzemy sprawy w swoje ręce i włączamy się w produkcję maseczek. Propagandowe zapewnienia decydentów o tym, że niezbędny sprzęt ochronny dociera do szpitali, cały czas kłóci się z apelami samych szpitali, lekarzy, pielęgniarek czy ratowników medycznych. Słowem według władzy wszystko jest pod kontrolą, z kolei według ludzi na pierwszej linii frontu, walczących z epidemią – sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Nasz apel spotkał się naprawdę ze sporym odzewem. To dzięki niemu, dzięki naszemu wspólnemu wysiłkowi, mogliśmy uruchomić produkcję.

 

Dziś zaczęliśmy szerszą dystrybucję maseczek higienicznych. Łącznie kilkaset sztuk powędrowało m.in. do potrzebujących Romów oraz do schroniska dla bezdomnych. Maseczki sterylizowane są lampą UV, tak by spełniały możliwie jak najwyższe standardy.

maseczki 1

Na tą chwilę w akcję włączyło się ok 30 osób, ale im będzie nas więcej tym lepiej. Zgłaszajcie się na maila, jeśli możecie wspomóc akcję pracą, materiałami lub maszynami do szycia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jak donoszą media, największy polski dostawca środków do dezynfekcji w szpitalach alarmuje, że zaczyna brakować alkoholu do produkcji płynów odkażających. Okazuje się, że system przestał być wydolny na samym początku.

Dlatego utworzyliśmy grupę, której celem jest zaopatrzenie potrzebujące osoby i instytucje w środki odkażające, w tym na bazie alkoholu. Posiadamy kilka litrów środków dezynfekujących. Gwarantowane 70% jakości.

Jednocześnie pamiętajcie by dla właściwej dezynfekcji, poza wyrobami na bazie alkoholu, używać też jednocześnie ciepłej wody oraz mydła.

Ludzie czytają....

Freedom Fighters 13 - relacja

29-06-2021 / Ruch wolnościowy

English below W weekend 12-13.06.21 udało się przeprowadzić 13 edycję Freedom Fighters, tym razem bez żadnych przeszkód (może oprócz deszczu). W...

Jak woda to bez gazu – protest

08-07-2021 / Poznań

We wtorek – 6 lipca – grupa Zielona Fala wywiesiła baner na trasie z Mosiny do Sowińca, zaraz koło rozlewni...

ZKZL i władze miasta domagają się eksmisji. Gazeta Wyborcza…

29-07-2021 / Walka klas

Gazeta Wyborcza dołącza do chóru nawołującego do wyrzucania ludzi z domów. ZKZL planuje eksmitować blisko 200 osób. „Czy wraca polityka...